Darbuotojų paieška pagal rekomendacijas. Ką reikia žinoti?

Darbuotojų paieška per pažįstamus asmenis

Kiekvienas žinome, kaip sunku šiais laikais susirasti gerų darbuotojų. Ypač atsakingoms pozicijoms, kuomet jie yra atsakingi už dalį verslo, o padarytos grubios klaidos gali kainuoti milžiniškus pinigus įmonei, arba privesti net ir iki bankroto ribos. Kaip bebūtų šiuo metu Lietuvoje populiariausias metodas ieškoti papildomos darbo jėgos yra per rekomendacijas ir pažįstamus. Ar šis paieškos metodas tikrai pats geriausias? ; Kodėl verta pasinaudoti rekomendacijomis? ; Kokie pliusai ir minusai dirbant kartu su draugais? Visus šiuos klausimus pasistengsime trumpai atsakyti šiandienos straipsnyje. Tad tikimės, jog tai bus naudinga.

Darbuotojų parinkimo pagal rekomendacijas pliusai:

  • Didelė tikimybė, jog kandidatas į darbo vietą bus ištikimesnis ir lojalesnis.  Tokie darbuotojai dažniausiai ateina bent jau 5 metų laikotarpiui, o ne spontaniškai keičia darbus kas 6-12 mėnesių. O mažesnė darbuotojų kaita įmonėje yra naudinga.
  • Mažiau laiko reikia skirti pačiai darbuotojų paieškai. Turime omenyje, jog nereikia talpinti pačių įmonės skelbimų, atrinkti krūvos CV ir turėti daugybę darbo pokalbių taip sutaupomas laikas ir pinigai.
  • Konfidencialumas. Ypatingai svarbus dalykas šiomis dienomis. Ko gero pastebėjote, jog kai kurios įmones net neskelbia viešų darbo pozicijų, kurios tiesiogiai susijusios su įmonės vidiniais duomenimis, kainodara, pelnu. Ar galite įsivaizduokite kaip būtų pavojinga, jeigu įmonėje prie visų šių duomenų turėtų netinkamas žmogus, kuris šiuos duomenis perduotų Jūsų konkurentams? Rekomendacijų deka to galima išvengti, kadangi darbuotoją rekomenduojantys kolegos jį pažįsta ir gali už jį faktiškai „laiduoti” kaip banke.
  • Tokie žmonės greičiau prisitaiko darbo aplinkoje.

Rekomendacinės darbuotojų sistemos įdarbinimo minusai:

  • Pagrindinis minusas tai, jog susiaurėja darbuotojų paieškos ratas. To pasekoje teoriškai galima prarasti didesnę kompetenciją turinčius kandidatus. Tačiau tuo pačiu metu galima ir „laimėti” ir darbuotoją išmokyti dirbti pagal Jūsų sistemą.
  • Dirbti su draugais ar pažįstamais yra sunkiau. Kadangi esant klaidomis juos psichologiškai sunkiau atleisti, duoti tam tikrą papeikimą, o darbiniai pykčiai gali persiduoti į socialinį gyvenimą. Taip pat kėbliau yra kalbėtis ir apie atlyginimo klausimus, tačiau kaip sakoma, prie visko priprantama.

Apibendrinus

Kiekviena situacija labai skirtinga. Taip pat reikia įvertinti tai, jog pažįstamų žmonių ratas yra labai ribotas, ko ne pasakytume apie darbo skelbimus ir darbuotojų paieška užsiimančias įmones. Net ir įdarbinant žmogų pagal rekomendacijas, būtina su juo pasikalbėti aptarti požiūrį į darbą bei kitas vertybes. Jei jos ne sutampa, tai bus sudėtinga abiems pusėms.

 

Related Posts