Priklausomybė kanapėms: apipinta mitais priklausomybė

Dažnai galima išgirsti sakant, jog prie kanapių nėra priprantama. Tačiau priklausomybė kanapėms vis tiek yra šių dienų problema. Nors kanapės yra natūralus augalas, tačiau jame randamos medžiagos yra laikomos narkotiku arba jų sudedamąja dalimi. Iš kanapių yra gaminami tokie narkotikai kaip marihuana arba hašišas. Šie preparatai atpalaiduoja, nuramina, dažnai sukelia nenumaldomą norą juoktis, prarandamas aplinkos suvokimas ar kitokie poveikiai. Visa tai vis labiau vilioja žmones išbandyti kanapių preparatus, tačiau nėra suvokiama kaip tai gali paveikti žmogaus gyvenimą ir privesti prie priklausomybės kanapėms.

Priklausomybė kanapėms: poveikis organizmui

Priklausomybė kanapėms, kaip ir kitos priklausomybės, vystosi dėl malonaus pojūčio, kuris atsiranda pavartojus. Kai vartojimas jau tampa reguliarus ir noras didėja, tolerancija auga – atsiranda priklausomybė kanapėms, kurios atsikratyti sunku. Pusė suvartojamos medžiagos dalies patenka į plaučius, o iš jų į kraują. Kraujas kanapes išnešioja po visą organizmą, todėl jų pėdsakų galima aptikti net po 20 valandų. Poveikis, kurį jaučia žmogus yra individualus. Jis priklauso nuo daugybės kitų faktorių. Nuolatinis kanapių vartojimas gali privesti ir prie psichinių sutrikimų, nes visa gauta informacija ar supranti aplinka vartojant kanapes yra suprantama kitaip. 

Nors perdozavimo tikimybė nėra didelė, priklausomybė kanapėms atneša tokias pačias problemas kaip alkoholizmas ar nikotinas. Kuomet prioritetas tampa vartoti kanapes, siaurėja socialinis draugų ratas, galima netekti darbo, jaučiama apatija, nervingumas. Toks sutrikdytas gyvenimo ritmas dažnai tampa priežastimi ieškoti pagalbos įveikti priklausomybę nuo kanapių.

Kanapių vartojimo nutraukimas

Kaip ir visos priklausomybės, taip ir ši – įveikti ją be pagalbos yra sudėtinga. Kartais malonumo noras nugali visus neigiamus pojūčius ir savikontrolė nėra tokia stipri, kad šį periodą išgyventi. Priklausomybė kanapėms gali būti įveikiama su psichologo pagalba ir lazerio terapija. Šis metodas apima žmogaus psichologinės būsenos gerinimą ir nemalonių fizinių simptomų mažinimą nevartojant kanapių. Psichologo konsultacija yra svarbus įrankis norint išsiaiškinti vartojimo priežastis bei kaip jas galima būtų sutvarkyti be kanapių pagalbos. 

Nors pripažinti priklausomybę turi pats žmogus, artimi asmenys taip pat gali padėti. Svarbu yra suprasti, jog tai yra liga ir tam yra reikalingas tinkamas gydymas. O kai yra artimųjų palaikymas ir supratimas, priklausomybė kanapėms gali būti suvaldoma daug paprasčiau.

Related Posts