Trumpai kas yra SEO?
Kas domisi elektronine komercija, vis dažniau susiduria su žodžiu SEO ( anglų kalboje Search Engine Optimization), tai yra tinklapių optimizavimas, įvairiapusiškas jų pagerinimas, jog jie galėtų atsirasti kuo aukštesnėse pozicijose Google paieškų sistemoje. Aukščiau esančios pozicijos yra dažniau spaudžiamos paieškoje, tad gauna daugiau tinklapių vizitų, o su jais kartu auga ir klientų skaičius ( jeigu kalbame apie elektronines parduotuves, ar paslaugas teikiančius puslapius). Tad iš ko susidaro SEO?
Seo paslaugos susidaro iš dviejų dalių: vidinio ir išorinio optimizavimo
- VIDINIS SEO. Tai yra darbai, kurie atliekami tinklapio viduje. Sutvarkomi raktiniai žodžiai, pagal kuriuos norite, jog rastų Jūsų puslapį. Pakoreguojami, ar pridedami tinklapio aprašymai, kurie atitinka SEO standartus. Taip pat dažnai pasitaiko, jog reikia tvarkyti puslapio kodą, pašalinant nereikalingas funkcijas, ar optimizuojant paveiksliukų dydį. Visos, šios prieš tai išvardintos funkcijos skirtos gerinti vartotojo valdymą, greitį. Kaip pavyzdį galime paimti itin didelius img paveiksliukus Jūsų puslapyje. Žmonėms, kurie naudoja silpnesnį interneto ryšį, svetainė gali ilgai krautis, arba būti iš viso nepasiekiama.
- IŠORINIS SEO. Tai darbai, kurie atliekami išoriniuose portaluose. Renkamos atgalinės nuorodos, rašomi straipsniai paminint Jūsų svetainę. Daugiau nuorodų turintys puslapiai yra „patikimesni” Google paieškos sistemai, o tai leidžia reitinguotis aukščiau. Apie nuorodų rinkimą norime papasakoti plačiau kitoje pastraipoje.
Kur gauti išorines nuorodas portaluose?
- Nišiniai blogai. Kaip pavyzdys, Jūsų verslas yra kelionių agentūra. Šiuo atveju Jums būtų naudinga gauti atgalinę nuorodą iš kelionių blogo puslapio. Tai yra vienas geriausių būdų, tačiau kai kurioms svetainėms nėra tokios tematikos tinklapių.
- Regioniniai ir naujienų portalai. Juose galite talpinti savo rašytus straipsnius. Juose gaunate ne tik nuorodą svetainėse, tačiau ir perskaitymo laiką, brendo reklamą. Tačiau reklaminio straipsnio patalpinimo mokestis, kai kuriuose gerai žinomuose portaluose kainuoja ir 1000 eur + pvm. Tad natūralu, jog ne kiekvienas pradedantysis, ar smulkus verslas gali sau tai leisti.
- Seo straipsnių katalogas. Tai viena populiariausių reklamos formų Lietuvoje. Prieš renkantis seo straipsnių katalogą, būtinai pasižiūrėkite kokie prekės ženklai yra jame talpinami, koks yra domeno reitingas, kiek turima išorinių nuorodų į patį katalogą. Patariame rinktis kuo aukštesnį įvertinimą turinčius puslapius, atkreipti dėmesį iš kur yra gautos nuorodos. Talpinimo paslaugos tokiuose kataloguose kainuoja nuo 5 iki 40 eurų. Straipsnį galite pasirašyti patys, arba pasamdyti seo straipsnių rašytojo paslaugą, kuri kainuoja apie 10-12 eurų už standartinį 350-400 žodžių tekstą.