Streso ir nerimo valdymo strategijos

Žymus Libanijos Amerikietis poetas, rašytojas Kahlil Gibran savo knygoje ,,Pranašas” yra pasakęs ,,Mūsų nerimas kyla ne galvojant apie ateitį, o iš noro ją valdyti”. Iš tikrųjų, pasak Amerikos psichologų asociacijos, stresas yra didelis susirūpinimas sveikatai Jungtinėse Valstijose, nes beveik 70% suaugusiųjų kasdien jaučia stresą ar nerimą. Tačiau yra keletas strategijų, kurias galima panaudoti streso ir nerimo lygiui valdyti. Šiame straipsnyje aptarsime keletą veiksmingų streso ir nerimo valdymo strategijų.

Sąmoningumo praktika

Sąmoningumas – tai praktika kurios metu sutelkiame dėmesį į dabartinę akimirką ir neleidžiame mintims valdyti proto. Tyrimai parodė, kad sąmoningumas gali padėti sumažinti streso ir nerimo simptomus.

Vienas iš praktikos metodų – dėmesio sulaikymas. Kiekvieną dieną skirti kelias minutes, kad sutelktumėte dėmesį tik į kvėpavimą ir būvima ,,dabar’’ negalvojant apie nieką. Taip pat yra keletas dėmesingumo programų, pvz., „Headspace“ ir „Calm“, kurios gali padėti atlikti sąmoningumo pratimus.

Fizinis aktyvumas

Įrodyta, kad aktyvi, fizinė veikla yra veiksmingas būdas valdyti stresą ir nerimą. Treniruotės sporto klube, o dar geriau grupinės treniruotės, gali padėti sumažinti įtampą kūne ir išlaisvinti endorfinus, kurie yra atsakingi už mūsų nuotaiką ir geras emocijas. Kiekvieną dieną skirkite bent 30 minučių fizinės veiklos, nesvarbu, ar tai būtų pasivaikščiojimas, jogos užsiėmimas, bėgiojimas, kovinio sporto treniruotė ar treniruotė su svoriais.

Pirmenybę teikite rūpinimuisi savimi

Rūpinimasis savimi yra būtinas norint valdyti stresą ir nerimą. Ši sąvoka yra plati, apimanti veiksnius, tokius kaip: geras miegas, sveika mityba ir veikla, kuri jums teikia džiaugsmą. Svarbu skirti laiko sau, pavyzdžiui, atsipalaiduoti vonioje, pirtyje ar leisti gamtoje.

Ieškokite paramos

Vienas iš ,,vaistų” nuo streso ir nerimo yra pasikalbėjimas su artimu žmogumi. Tai gali būti tėtis, mama, draugas, sesuo ar bet koks kitas žmogus, kuriuo jūs pasitikite. Taip pat yra specialistų, dirbančiu šiais klausimais, todėl lengvai galite rasti pagalbos ranką, kai nėra su kuo pasikalbėti. Pagalbos ieškojimas – tai ne silpnumas, tai žmogaus vidinė jėga, kuri gali padėti iš pačio dugno pakilti į neregėtas aukštumas.

 Praktikuokite kvėpavimo pratimus ir šalčio terapijas

Kaip ir karštis pirtyje, taip ir šaltis eketėje turi milžiniškus privalumus. Sujungiant kvepavimą ir šaltį, galime sumažinti ar net visai panaikinti streso ir nerimo simptomus. Šiuolaikinis žmogus labai mažai supranta ir žino, kokią naudą mums duoda kvėpavimas ir deguonis. Jei turite problem su stresu ir nerimu , nuoširdžiai rekomenduojame pasidomėti Wim Hof kvepavimo technikomis bei perskaityti knygą James Nestor – Kvėpavimas. Tikėtina jog tai bus jūsų raktas į gyvenimą be streso.

Dėkingumo praktika

Dėkingumo praktika gali būti galingas būdas valdyti stresą ir nerimą. Tyrimai parodė, kad dėkingumas gali pagerinti savijautą ir sumažinti depresijos bei nerimo simptomus. Vienas iš praktikavimo būdų yra vesti dėkingumo žurnalą, kuriame kiekvieną dieną užsirašykite tris dalykus už kuriuos esate dėkingas. Kitas būdas ugdyti dėkingumą – kiekvieną dieną skirti kelias minutes apmąstymams apie teigiamus savo gyvenimo aspektus ir įvertintumėte gerus dalykus, kuriuos turite.

Ieškok savo rakto į laimę ir sėkmę!

Įtraukdami šias strategijas į savo kasdienybę, galite išmokti geriau valdyti stresą ir nerimą bei gyventi laimingesnį, sveikesnį gyvenimą. Svarbu atsiminti, kad kiekvienas žmogus patiria stresą ir nerimą skirtingai, o tai, kas tinka vienam, gali netikti kitam. Eksperimentuokite su įvairiomis strategijomis, kad surastumėte tai, kas jums labiausiai tinka. Be to, jei kovojate su nuolatiniais ar sunkiais streso ir nerimo simptomais, apsvarstykite galimybę ieškoti profesionalios pagalbos. Sutelkdami dėmesį į savo gerovę ir imdamiesi veiksmų stresui bei nerimui valdyti, galite ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Related Posts