Patarimai, kaip pasirinkti tinkamus maisto papildus jūsų širdžiai

Pasaulyje, kuriame sveikata vis dažniau užima svarbiausią vietą mūsų asmeninėje darbotvarkėje, maisto papildų rinka klesti. Širdies sveikatai skirtų maisto papildų įvairovė gali būti didžiulė – nuo omega-3 riebalų rūgščių iki antioksidacinių vitaminų ir kt. Pateikiame išsamų vadovą, kuris padės jums susigaudyti sudėtingame širdies papildų pasaulyje ir užtikrins, kad rinktumėtės remdamiesi informacija, geriausiai atitinkančia jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatos poreikius.

Širdies papildų supratimas

Vitaminai širdžiai, kaip ir sako pats pavadinimasi skirti širdies ir kraujagyslių sistemą palaikančioms maistinėms medžiagoms tiekti. Tai gali būti įvairūs vitaminai ir mineralai, pavyzdžiui, vitaminas D ir magnis, ir riebalų rūgštys, pavyzdžiui, omega-3. Kiekvienas jų atlieka tam tikrą vaidmenį širdies sveikatai, pavyzdžiui, mažina uždegimą, cholesterolio kiekį kraujyje arba kraujospūdį. Prieš įtraukdami bet kokį papildą į savo kasdienę mitybą, labai svarbu išsiaiškinti, ką kiekvienas papildas veikia ir ar iš tikrųjų jums jo reikia, atsižvelgiant į jūsų sveikatos būklę ir mitybą.

Žinokite, ko jums reikia

Pirmas žingsnis renkantis tinkamą širdies papildą – nustatyti, ko reikia jūsų organizmui. Tai galima nustatyti atlikus kraujo tyrimus ir pasikonsultavus su gydytoju. Pavyzdžiui, atlikus kraujo tyrimą gali paaiškėti, kad trūksta omega-3 riebalų rūgščių, kurios labai svarbios širdies aritmijos rizikai mažinti ir trigliceridų kiekiui mažinti. Taip pat gali būti nustatytas mažas magnio, kuris yra būtinas sveikam širdies ritmui palaikyti, kiekis. Žinodami savo konkrečius poreikius, galite rinktis papildus, kurie yra naudingi, o ne pertekliniai ar nereikalingi.

Etiketės skaitymas

Kai žinote, ko jums reikia, svarbiausia suprasti, kaip skaityti maisto papildų etiketes. Štai keletas pagrindinių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Sudėtis: ieškokite papildų su konkrečiomis jums reikalingomis maistinėmis medžiagomis be daugybės papildomų užpildų. Širdies sveikatai svarbiausios sudedamosios dalys gali būti EPA ir DHA (omega-3 riebalų rūgščių rūšys), kofermentas Q10 arba tam tikri vitaminai, pavyzdžiui, B12 arba K2.
  • Dozavimas: patikrinkite dozę, kad įsitikintumėte, jog gaunate gydomąjį, bet saugų kiekį. Per didelis bet kokio papildo kiekis gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Pavyzdžiui, per didelis žuvų taukų kiekis gali sukelti kraujo krešėjimą, o tai gali būti pavojinga, jei jau vartojate tam tikrus vaistus.
  • Grynumas: žuvų taukai: tokių papildų, kaip žuvų taukai, grynumas kelia susirūpinimą, nes juose gali būti sunkiųjų metalų. Ieškokite etikečių, kurios garantuoja, kad jose nėra PCB, dioksinų ar gyvsidabrio.
  • Biologinis prieinamumas:tai reiškia, kaip gerai papildas įsisavinamas ir panaudojamas organizme. Kai kurios maistinės medžiagos, pavyzdžiui, kurkuminas, pačios savaime yra blogai įsisavinamos, todėl jas reikėtų vartoti kartu su kitomis medžiagomis, kad būtų geriau įsisavinamos.
  • Sertifikatai: ieškokite Europos sąjungoje patvirtintų ir sertifikuotų gaminių. Jokių būdu nepirkite papildų iš neaiškių šaltinių.

Rekomenduojami širdies sveikatai skirti papildai

  • Omega-3 riebiosios rūgštys: labai svarbios širdies sveikatai, jų galima įsigyti žuvų taukų arba dumblių papildų. Jos padeda mažinti uždegimą ir yra žinomos kaip mažinančios trigliceridų kiekį.
  • Magnis: jis atlieka svarbų vaidmenį širdies ritmui ir gali padėti išvengti aritmijos. Jis taip pat padeda kontroliuoti kraujospūdį.
  • Kofermentas Q10 (CoQ10): šis antioksidantas yra labai svarbus energijos gamybai širdies ląstelėse ir padeda valdyti širdies nepakankamumą ir hipertenziją.
  • Ląsteliena: tokie papildai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai naudinga širdies sveikatai.
  • Augaliniai steroliai: jie gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

Konsultuokitės su sveikatos priežiūros specialistais

Prieš pradėdami vartoti bet kokį naują maisto papildą, visada pasitarkite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, ypač jei turite sveikatos sutrikimų arba vartojate kitus vaistus. Kai kurie vitaminai širdžiai ir kraujagyslėms gali sąveikauti su vaistais, todėl gali sumažėti jų veiksmingumas arba pasireikšti nepageidaujamas poveikis.

Reguliarus peržiūrėjimas ir koregavimas

Jūsų organizmo poreikiai laikui bėgant gali keistis, todėl turėtų keistis ir jūsų papildai. Reguliariai peržiūrėkite savo maisto papildų vartojimo tvarką su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad galėtumėte atlikti reikiamus pakeitimus. Tai ypač svarbu, nes nauji moksliniai tyrimai gali pakeisti supratimą apie tai, kas yra naudingiausia širdies sveikatai.

Tinkamų maisto papildų įtraukimas į kasdienį režimą gali būti reikšmingas žingsnis siekiant pagerinti ar išlaikyti širdies sveikatą. Tačiau maisto papildai turėtų papildyti, o ne pakeisti kitus sveikatai palankius veiksmus, tokius kaip subalansuota mityba, reguliari fizinė veikla ir metimas rūkyti. Įgyvendinę šiuos elementus, būsite pakeliui į veiksmingiausią širdies sveikatos palaikymą.

Papildomai apie maisto papildus, vitaminus ir vaistus galite paskaityti svetainėje: Aconitum.lt

Related Posts