Rašote mokslinį darbą ir svarstote iš kur gauti tinkamos medžiagos, kuria galėtumėte remtis? Mes parašėme specialiai Jums šį įrašą, jog palengvinti šį procesą. Tikimės, jog informacija duos naujų minčių ar idėjų.
Štai keletas patarimų, kurie padės Jums surasti informaciją:
- Naudokitės biblioteka. Tai puiki vieta, kurioje galima susirasti įvairios medžiagos. Bibliotekininkai gali padėti Jums surasti reikalingą informaciją bei nurodyti tinkamus šaltinius. Galite naudotis ir virtualiomis bibliotekomis, kuriose taip pat yra įvairių mokslinių darbų.
- Jeigu Jums reikia informacijos apie tam tikrą sritį, sekite mokslo naujienas. Tai padės Jums susipažinti su naujausiomis mokslinėmis atradimais ir išsiaiškinti, kurie šaltiniai gali būti tinkami Jūsų darbui.
- Dalyvaukite konferencijose, susitikimuose arba mokslinėse diskusijose. Tai ne tik puiki galimybė ne tik susipažinti su naujausiomis mokslo atradimais, tačiau ir sutikti naujų žmonių, kurie gali padėti Jums baigiant Jūsų mokslinį darbą.
- Naudokitės informaciniais portalais, kuriuose publikuojami kitų žmonių mokslo darbai idėjoms pasisemti. Tačiau nekopijuokite, o imkite tik dalį informacijos.
- Paklauskite vyresnių draugų, ar pažįstamų pagalbos. Jeigu koks nors Jums gerai žinomas asmuo yra susipažinęs su Jūsų darbo tema, jis gali padėti Jums rasti tinkamą informaciją.Ši informacija gali būti itin naudinga.
- Dirbkite kartu su klasiokais. Bendradarbiavimas su kitais mokiniais gali padėti Jums efektyviau ir greičiau surasti tinkamą informaciją.
Kitas etapas – informacijos apdorojimas
Kai suradote pakankamai informacijos iš skirtingų šaltinių, reikia pradėti su ja dirbti. Tai reiškia, kad reikia tinkamai apdoroti gautą informaciją:
- Susisteminkite turimą informaciją. Tai padės Jums lengviau susigaudyti ir galvoti apie temos esmę.
- Tai, kad Jums patinka tam tikras šaltinis, dar nereiškia, jog jis tiks Jūsų moksliniam darbui. Tinkamas šaltinis yra tas, kuris pateikia objektyvius ir tikslius duomenis.
- Jeigu suradote gerą informacijos šaltinį, bet jame yra per daug informacijos, išsirinkite tik svarbiausią.
- Neužmirškite nurodyti šaltinių, iš kurių imate informaciją. Tai svarbu ne tik dėl mokslinio darbo vertinimo, bet ir todėl, jog nepažeisti autorinių teisių.
Mokslo darbai nėra parašomi per vieną dieną
Mokslinių darbų rašymas gali užtrukti, todėl nereikia skubėti. Jeigu Jums prireiks daugiau laiko susipažinti su tema, tinkamai suplanuokite savo laisvalaikį ar kitus dalykus.