Kraujo tyrimai: geležies kiekio kraujyje testas

Geležis yra medžiaga, kurią kūnas gauna iš įvairaus maisto, tai yra mėsos, pusryčių dribsnių ar papildomų vitaminų. Ji yra reikalinga raudonųjų kraujo ląstelių gamybai bei svarbi hemoglobino ir baltymų sudedamoji dalis. Pastarieji kraujo pagalba padeda išnešioti deguonį iš plaučių į visą likusį organizmą. Šios medžiagos kiekiui pamatuoti yra atliekami specialūs kraujo tyrimai, kurių pasėkoje galima nustatyti ar šios medžiagos yra pakankamai. Tokios procedūros padeda diagnozuoti mažakraujystę ar geležies perteklių kraujyje. Pasireiškus jų simptomams, Jūsų šeimos gydytojas gali užsakyti tokius tyrimus.

Geležies trūkumas dažniausiai pasireiškia per ilgalaikį nuovargį, galvos svaigimą ar skausmą, išblukusią odą bei pagreitėjusį širdies ritmą. Tuo tarpu šios medžiagos trūkumas gali pasireikšti per tą patį nuovargį, sąnarių skausmą, energijos trūkumą ar pilvo skausmus. Žinoma, kad šioms problemoms yra ne vienas galimas tyrimų metodas, tačiau visų jų tikslas yra labai panašus: nustatyti kiek geležies juda krauju, kaip gerai ji yra išnešiojama ir kiek jos yra saugoma įvairiuose audiniuose. Tai yra atliekama serumo geležies, feretino, transferino ir kitais testais.

Kai kurie iš jų reikalauja paciento asmeninio pasiruošimo, pavyzdžiui, 12-a valandų iki testo nevalgyti ir panašiai. Šie kraujo tyrimai yra atliekami paimant mėginį iš venos ir vėliau siunčiant jį į specialią laboratoriją, kurioje išgaunami rezultatai, kurie parodo ar organizme pakanka geležies, o galbūt jos yra per daug ar per mažai.

Jos trūkumą kraujyje dažniausiai sukelia netinkama mityba, nėštumas ar nukraujavimas. To pasėkoje organizmas nepagamina pakankamai eritrocitų, kurie išnešioja deguonį po visą organizmą. Tuo tarpu perteklius gali atsirasti vartojant per daug medicininių preparatų ar sportinių papildų. Iš to gali išsivystyti Hemachromozė, tai yra liga, kurios dėka organizmas vis sunkiau pašalina geležies perteklių.

Gavus neigiamus testų rezultatus, apie juos būtinai reikia pasitarti su juos paskyrusiu gydytoju, kuris paskirs tolimesnį gydymą. Kadangi kraujo tyrimai yra procesai, kurie gali padėti užkirsti kelią rimtoms ligoms, joms dar prieš atsirandant, tai į juos tikrai nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

Daugiau apie tai sužinoti galima čia: https://www.testamide.lt

 

Related Posts