Kas yra šilumos siurbliai ir kaip jie veikia?

Šilumos siurbliai yra puiki, ekonomiška ir moderni šildymo alternatyva jūsų namams.

Iš pradžių tai gali būti šiek tiek painu, tačiau verta žinoti apie šilumos siurblius ir jų savybes. Šilumos siurblys iš tikrųjų yra tik oro kondicionierius, veikiantis atvirkštine tvarka. Užuot vėsinęs jūsų namus, šilumos siurblys tas pačias savo dalis naudoja atvirkštiniam veiksmui – jis paima šilumą iš lauko oro ir įleidžia ją į jūsų namus.

Tai gali skambėti kvailai, bet kodėl turėtumėte įsileisti šilumą iš lauko? Na, iš lauko oro paimtą šilumą galima panaudoti jūsų namams ir juose esančiam vandeniui šildyti. Taip sutaupysite pinigų tiek šildymo, tiek vėsinimo išlaidoms ir paliksite mažesnį anglies dvideginio pėdsaką! Juos taip pat galima naudoti kaip energiją taupančią oro kondicionavimo alternatyvą.

Kaip veikia šilumos siurbliai?

Šilumos siurbliai perkelia šilumą iš vienos vietos į kitą, o ne konvertuoja ją iš kuro, pavyzdžiui, dujų ar naftos. Tai reiškia, kad jie sunaudoja mažiau energijos nei tradicinės šildymo sistemos. Šilumos siurbliai gali būti naudojami radiatoriams šildyti, grindiniam šildymui ir šilto oro konvektoriams, o vasarą – patalpoms vėsinti. Skirtingai nei katilai, kurie šilumai gaminti degina kurą, šilumos siurbliai išgauna nemokamą šilumą iš oro arba žemės už namo ribų.

Iš kokių dalių susideda šilumos siurbliai?

Šilumos siurblį sudaro išorinis ir vidinis įrenginiai, sujungti varinėmis šaldymo skysčio linijomis, panašiai kaip jūsų oro kondicionierius. Šilumos siurblys vasarą pučia ne karštą orą, kaip oro kondicionierius, o žiemą atvirkštine tvarka pučia šiltą orą.

Šilumos siurbliai veikia panašiau į šaldytuvus. Jie ne gamina šilumą, o tiesiog perduoda ją iš vienos vietos į kitą. Jei kada nors esate išėmę maisto produktus iš šaldytuvo, žinote, kad jie yra daug šaltesni nei šaldytuvo vidus. Tas pats principas galioja ir šilumos siurbliams: jie perduoda šilumą iš lauko į jūsų namus, o vėsesnį orą išsiunčia į išorę, kad jį galėtų pašildyti saulės šviesa.

Related Posts