Chirurgas N. Kaselis: „Skrandžio mažinimas – tik pirmas žingsnis“

Didelis svoris labai apsunkina žmogaus gyvenimą. nors dažniausiai tenka girdėti apie estetinį nepatrauklumą, tačiau tai tik smulkmena palyginus su tuo, ką tenka iškęsti didelį KMI turinčiam žmogui. Tai dažnai skausmai, ne tik fiziniai, tačiau ir psichologiniai. Džiugu, kad medicina tokiais dideliais žingsniais juda į priekį ir šiuo metu siūlo pagalbą tiems, kuriems kovoti patiems – tiesiog per sunku.

Kas yra skrandžio mažinimas?

Kai KMI yra didesnis 35 – dažniausiai svorio metimas pačiam žmogui yra per sunkus. Taip, galima sakyti, kad jam reikia daugiau judėti ir tuo pačiu mažiau valgyti, tačiau netinkamo gyvenimo įdirbis dažniausiai toks didelis, kad žmogus keistis pačiam yra per sunku. Ir tik informacijos turėjimas – per menka žingsnis, kurio užtenka.

„Kai pas mus ateina žmonės, kurie klausia, ar skrandžio mažinimas jiems tinka – pirmiausia klausiame – pas kokius specialistus jie jau buvo. Tai turi būti dietologai, kineziterapeutai, labai dažnai ir psichologai, kurie padeda suprasti – kodėl žmogus daug valgo. Ir tik tokiu atveju, kai visi keliai jau yra praeiti – lieka skrandžio mažinimo operacijos, kurios dažnai vadinamos panacėja“,- pasakoja chirurgas.

Joks chirurgas neatliks operacijos, kol nebus tikras, kad tai yra paskutinis žingsnis, kurio yra imamasi svorio metimo kelyje. Tačiau tuo pačiu būdamas paskutinis žingsnis – jis yra ir pats pirmas nuo kurio dažniausiai keičiasi žmogaus gyvenimas.

Gyvenimas po operacijos

Klaidingai galvojama, kad po operacijos vienas, du, trys – ir gyvenimas bus kitoks. Po operacijos žmogus kur kas greičiau pajus sotumo jausmą, tad tai sumažins suvartojamo maisto kiekius, padės geriau jaustis, sočiau, tačiau svoris kris. Visgi, nors viskas ir skamba labai paprastai, tačiau kiekvienas žmogus turi įvertinti savo poreikius, galimybes, tikslus.

„Mes operuojame skrandį, tačiau ne galvą. Tai reiškia, kad po operacijos žmogus vis tiek turi dėti daug pastangų, kad svoris kristų, kad kūnas būtų sveikas. Tik tų pastangų reikia mažiau ir jos nebus lydimos alkio jausmo. Taigi, tai yra puiki pagalba, tačiau bet kuriuo atveju žmogaus pastangos ir tikslo siekimas yra svarbiausi“,- priduria N. Kaselis.

Jeigu norite sužinoti daugiau apie skrandžio mažinimo operacijas – siūlome apsilankyti www.gastroklinika.lt svetainėje.

Related Posts