Chemikalų nebereikia, padės vandens nugeležinimo filtrai

Kasdien keliaudami į prekybos centrus matome lūžtančias lentynas nuo įvairiausių valymo priemonių namams, kurios yra nepigios ir ne visada veiksmingos. Visgi, visi siekiame palaikyti namuose tinkamą švarą, nes tai ne tik malonu, bet ir svabu mūsų sveikatai, nes nešvariuose namuose veisiasi bakterijos, pelėsis, kuris ypatingai kenksmingas mūsų kvėpavimo takams, plaučiams. Nešvarumai namuose gali sukelti ir įvairias alergijas bei kitus susirgimus. Tačiau lygiai taip pat ir chemikalai, su kuriais valome. Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės duomenimis, vienas iš dažniausiai pasitaikančių apsinuodijimo atvejų yra būtent namų aplinkoje, kur skirtingais stipriais valikliais bandoma panaikinti dėmes ir kitus nešvarumus. 

Pirmas veiksmas, siekiant sumažinti chemikalų naudojimą savo aplinkoje – tai pasirūpinti tekančio vandens kokybe. 

Iš kur atsiranda nemalonus kvapas vandenyje? 

Grynas, tyras vanduo neturi spalvos, kvapo ir skonio, tačiau dažniausia problema, kuri sukelia papildomus kvapus – tai pernelyg daug geležies turintis vanduo. Tokį vandenį atpažinti nėra labai sudėtinga, nes jis turi specifinį sieros, supuvusio kiaušinio, geležies kvapą ir skonį. Dažnu atveju toks vanduo turi rusvą, kartais net raudoną atspalvį, kuris atsiranda nuo geležies priemaišų. Sureguliuoti geležies kiekį vandenyje nėra labai sudėtinga, tik reikia pirmiausiai įvertinti jos kiekį ir parinkti tinkamą įrangą, kuri pati populiariausia yra vandens nugeležinimo filtrai. 

Kaip vandenyje atsiranda per didelis kiekis geležies? 

Lygant arba tirpstant sniegui ant žemės paviršiaus, vanduo prasiskverbia per geležies  turintį dirvožemį, uolienas ir ištirpsta vandenyje. Kai kuriais atvejais geležis taip pat gali atsirasti dėl geležies arba plieninių šulinių korpusų arba vandens vamzdžių korozijos, kas yra gan dažna Lietuvoje, nes dar vis daug turime senų, nepakeistų ar per retai valomų vamzdynų. 

Per didelis geležies kiekis vandenyje kankina didžiąją daugumą viso pasaulio gyventojų, todėl vandens nugeležinimo filtrai ypač populiarėja namuose, verslo centruose bei pramonėje. Šis įrengimas – tai puiki investicija, atsipirksianti vos per metus, o tarnauja dažniausiai ir 15 metų. Taigi, vienkartinis pirkinys užtikrins jūsų vandens kokybę ilgam laikui, pašalins visus nemalonius kvapus namuose ir jums nebereikės kankintis dėl nepanaikinamų dėmių, kurias irgi sukelia geležis vandenyje. 

Nereikia baimintis, kad nugeležinus vandenį jis taps mažiau naudingas. Jei visgi tokie nuogastavimai atsiranda, reikėtų pasikonsuluoti su vandentvarkos specialistais, kurie turi patirtį ir gali parinkti tik tai, ko reikia būtent jums ir pagal jūsų vandens kokybės tyrimo atsakymus. Taigi, pirmiausia užsisakykite vandens tyrimą, o tuomet tik vandens nugeležinimo filtrus. 

 

Related Posts